دوشنبه 17 اردیبهشت 1397

کابل شبکه Cat7 | آیا ارزش هزینه بیشتر دارد؟

امروزه خانه ها و کسب و کارها از طریق سیم و به صورت بیسیم (Wi-Fi) به اینترنت متصل می شوند. 

امروزه خانه ها و کسب و کارها از طریق سیم و به صورت بیسیم (Wi-Fi) به اینترنت متصل می شوند. سیستم هایی که با سیم به اینترنت متصل می شوند معمولا از سیستم های بیسیم سریع تر هستند و تاخیر کمتری دارند. هر دو نوع این اتصالات به مرور زمان توسعه پیدا کرده اند و کاربران آن ها از سرعت های بالای آن ها استفاده کرده اند. این مساله شاید آن طور که باید و شاید برای اتصالات خانگی اهمیت نداشته باشد، چرا که سرعت اینترنت همواره برای کاربران خانگی یک معضل به حساب می آید.اما کسب و کارها باید بتوانند تشخیص بدهند و انتخاب بکنند که چه نوع کالی برایشان بهتر است، چرا که با کابل های شبکه مختلف، سرعت هایی که به دست می آید با هم تفاوت معناداری دارند. با لاوان همراه باشید.


مقایسه بقیه انواع کابل های شبکه با Cat7

بیایید با استانداردترین انواع کابل شبکه شروع کنیم. اکثر کابل های شبکه ای که در فروشگاه های معتبر خریداری می کنید و یا در جعبه تجهزات مربوط به کامپیوتر و اینترنت وجود دارند، کابل های استانداردی هستند و در مورد آن ها جای نگرانی وجود ندارد. کمپانی هایی که هنوز در حال استفاده از کابل های قدیمی هستند، نیاز به استفاده از کابل های جدید را حس می کنند.
کابل ها نه برند هستند و نه یک نام عمومی، آن ها در چند دسته (category) استاندارد دسته بندی می شوند که معروف ترین این دسته ها شامل Category 5، Category 5e، Category 6 و Category 6a هستند. جدیدترین دسته این کابل ها، کابل های Category 7 هستند. هر دسته از کابل ها با کابل های نسل قبلی خود سازگار است، یعنی شما می توانید یک کابل جدید را به دستگاهی که با کابل قدیمی تر کار می کند، متصل کنید.


تکامل دسته بندی کابل ها

هر استاندارد کابل جدیدی به کاربر این امکان را می دهد تا سرعت بالاتری را با کمترین تداخل در اختیار داشته باشد. این مساله به کاربر این امکان را می دهد که حتی با استفاده از کابل های ولانی تر سرعت بالاتری را تجربه کند. اگر بخواهیم سرعت را در 100 متر اول کابل مقایسه کنیم، اعداد زیر نشان دهنده تفاوت ها بین دسته های مختلف کابل های شبکه است:
کابل شبکه Cat 5e: سرعت تا 1 گیگابیت بر ثانیه با فرکانس 100 مگاهرتز
کابل شبکه Cat 6: سرعت تا 1 گیگابیت بر ثانیه اما طول کابل تا 55 متر سرعت تا 10 گیگابیت بر ثانیه با فرکانس 250 مگاهرتز تحویل می دهد.
کابل شبکه Cat 6a: سرعت تا 10 گیگابیت بر ثانیه حتی با 100 متر کابل کشی و با فرکانس 500 مگاهرتز تحویل می دهد.
کابل شبکه Cat7: جدیدترین دسته بندی کابل های شبکه است که در 100 متر کابل کشی سرعت 10 گیگابیت بر ثانیه تحویل می دهد و فرکانس انتقال آن 600 مگاهرتز است.

 

یک تاریخچه کوتاه

کابل شبکه Cat5 در سال 1995 کابل شبکه استاندارد بود، Cat5e در سال 2001 کابل شبکه استاندارد بودو در سال 2002 Cat6 معرفی شد و Cat6a در سال 2008 عرضه شد. اکثر کسب و کارها در حال حاضر نیازی به تغییر دادن کابل های شبکه شان به Cat7 احساس نمی کنند. این در حالی است کابل Cat7a در سال 2010 و Cat8 در سال 2013 معرفی شده اند.

نکته ای که لازم به ذکر است این است که استفاده از کابل سریع تر به معنای افزایش سرعت اینترنت نیست.

نماد اعتماد الکترونیکی کنارتو

logo-samandehi

تضمین بهترین قیمت در کنارتو